Bejelentette a „Tisztítótűz művelet” elindítását, új vagyonvisszaszerzési hivatalt ígért, és az Orbán-korszakot „politikai és gazdasági maffiarendszerként” írta le Magyar Péter a Parlament rendkívüli ülésén. A miniszterelnök szerint június 22-e fordulópont lehet: ezen a napon kezdődhet meg Magyarország visszavétele.