Tizenkét évben maximálná a parlamenti képviselők mandátumát a kormány Magyar Péter miniszterelnök úgy látja ezzel megakadályozható, hogy politikusok évtizedekre bebetonozzák magukat a hatalomba, a kritikusok viszont arra figyelmeztetnek: ha a szabályozás visszamenőlegesen is érvényes lenne, az komoly jogállami kérdéseket vethet fel.