
Rekordhőségben gyülekeztek a 31. Budapest Pride résztvevői délután 2-től az Operánál. A menet 15 órakor indult el. Ellentüntetőkről is érkeztek információk a környékről, de a helyszíni tudósítónk a kiindulópont környékén csak eggyel találkozott. Később aztán már kifeszített molinókkal várták a vonulókat a budai oldalon a tiltakozók. A Vérmezőn felállított színpadon aztán bejelentették, hogy jön a Szeged Pride, valamint beszédet mondott többek közt Karácsony Gergely főpolgármester és Till Attila műsorvezető is.